Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kaip išsirinkti gerus, šiltus langus

Renkantis naujus plastikinius langus Jūs neabejotinai susidursite su daug techninės informacijos apie kurią dažnas žmogus mažai ką žino. Šie techniniai parametrai ir yra pati svarbiausia informacija apie langus. Dėl šios priežasties itin svarbu suprasti, ką jie reiškia ir kurie geresni, nes būtent tai padės išsirinkti gerą, kokybišką langą ar duris.

Langas gaminamas iš PVC profilio, stiklo paketo, apkaustų ir tt. Tai pagrindinės sudedamosios lango dalys, todėl toliau apžvelgsime pagrindinius lango techninius parametrus. Kokie jie? Ką jie reiškia? Kokie geriau?

Lango energetinio naudingumo klasė– lango šilumos perdavimo koeficientas žymimas Uw. Kuo mažesnė šio rodiklio reikšmė, tuo šiltesnis langas. Pagal Uw reikšmes langui (kaip visam gaminiui) priskiriama tam tikra klasė – A++ / A+ / A / B / C – kur A++ pats šilčiausias langas ir jo Uw siekia iki 0,7 W/m2K. Svarbu žinoti, jog :

  • tai pats svarbiausias parametras renkantis šiltus langus;
  • jis priklauso nuo lango dydžio, todėl tikslus ir galutinis bus apskaičiuotas tik žinant lango išmatavimus;
  • jis priklauso nuo naudojamo profilio, nuo stiklo paketo ir rėmelio tarp stiklų.

Lango profilio (rėmo) oro kamerų skaičius – langų profilių gaminama labai daug, ir jie skirtingi ne tik savo išvaizda. Pagrindinis lango profilio deklaruojamas parametras yra oro kamerų skaičius – būna 3/4/ 5/6 ar 7 kamerų. Kuo daugiau oro kamerų, tuo šiltesnis lango rėmas. Lango profiliai taip pat turi savo Uf reikšmes.

Lango profilis turi būti netik šiltas bet ir tvirtas, patvarus, ilgaamžiškas. Geriausia naudoti min 6 kamerų ir ne siauresnį nei 82 mm profilį -tokio profilio neveikia saulės kaitra ar atvėsęs oras, jis nesideformuoja, langai neišsikraipo.

Svarbus varstomo lango elementas yra profilio sandarinimo tarpinių skaičius – šiuo metu galima rinktis langus su 2 arba 3 tarpinėm. 3-ioji sandarinimo tarpinė yra itin svarbi, nes jos dėka didėja lango garso izoliacija, laidumas orui, pegerėja šilumos perdavimo koeficientas.

Atkreipkite dėmesį, kad profilio išorinės sienelės storis būtų bent 3mm – tai svarbus gero, patvaraus profilio požymis.

Negaminkite didesnių langų nei numatyti leistini profilio gamintojo dydžiai. Tokiu atveju, jeigu reikalingas didesnis langas, rinkitės kito gamintojo ar kito modelio profilį.

Stiklo paketas – tai didžiausia lango dalis. Būtent todėl stiklo paketo šilumos laidumo koeficientas – Ug, turi didžiausią svarbą siekiant pagaminti kuo šiltesnį langą. Stiklo paketai būna 2 arba 3 stiklų, paprasti arba selektyviniai. Selektyvinis stiklas padengtas metalų ir metalų oksidų sluoksniu, kuris pagerina paties stiklo termoizoliacines savybes, be to, tai netrukdo išvaizdai – šis sluoksnis plika akimi beveik nematomas. Ši danga dengiama vidinėje stiklo pusėje, esant trijų stiklų paketui – išorinio ir vidinio stiklo vidinėje pusėje. Priklausomai nuo stiklo paketo storio ir stiklų išdėstymo, jo Ug gali siekti ir 0,4-0,5 W/m²k.

Svarbus stiklo paketo elementas yra termorėmelis – tai detalė esanti tarp stiklų. Renkantis stiklo paketą su termorėmeliu – pagaminamas dar šiltesnis langas.

Rekomenduojame rinktis langus ir duris su 3 stiklų stiklo paketais, užpildytais argono dujomis, su 2 selektyviniais stiklais ir šiltais plastikiniais termorėmeliais tarp stiklų. Kuo šiltesnį stiklo paketą pasirinksite, tuo šiltesnis bus visas langas – tuo mažesnės bus šildymo išlaidos.

Apkaustai -varstymo mechanizmai

Jeigu manote, kad varstymo mechanizmai nėra svarbu ir galima sutaupyti – rinktis pigesnius, tai jūs labai apsirinkate. Tai labai svarbi lango detalė – rinkitės brangesnius – geresnius mechanizmus, jie tarnaus ilgiau, veiks sklandžiau. Langai turi būti stabilūs ir išlaikyti dideles apkrovas, be abejo, patikimi ir patogiai valdomi, turėti solidžią apsaugą nuo įsilaužimo, atrodyti lengvi ir patrauklūs. Renkantis apkaustus reikia atkreipti dėmesį į tai kiek apkaustai turi reguliavimo galimybių. Dažnai pigesniuose apkaustuose tuo pačiu ir languose nėra galimybės reguliuoti lango apatinio vyrio prispaudimo lygio, dėl to padidėja šalčio prasiskverbimo tikimybė. Ne visi mechanizmai turi apsaugą nuo įsilaužimo. Rekomenduojame rinktis varstymo mechanizmus su specialiais, papildomais saugumo elementais, kurie neleis vagims iškelti lango nuo vyrių ir jums nereikės įsigyti ir montuoti papildomų apsaugos detalių ant langų.

Langai būna varstomi ir slankiojantys – jų mechanizmai skiriasi. Slankiojančių langų mechanizmai yra brangesni ir reikalauja daugiau priežiūros, todėl jeigu nėra būtinybės, verta rinktis varstomus langus.

Langų ir durų montavimas

Išsirinkus gerus, šiltus, kokybiškus langus, dar lieka juos gerai ir tinkamai sumontuoti. Geras rezultatas neįmanomas be profesionalaus lango sumontavimo, todėl šį darbą patikėkite specialistams. Nemažiau svarbu, kad montuojant langus būtų naudojamos šiuolaikinės statybinės ir termoizoliacinės medžiagos, kurios užtikrina ilgalaikį lango tarnavimą ir norimą kokybę. Profesionalus ir kokybiškas lango sumontavimas yra būtinas geram rezultatui – be jo, net ir mažiausią šilumos laidumą turintis langas taps nusivylimu.

Pradedant B energetine lango klase rekomenduojame rinktis tik ŠILTINTUS popalanginius profilius. Šie profiliai apsaugos pačią silpniausią lango vietą nuo peršalimo, kondensato ir to pasekoje -pelėsio ir nusivylimo.

Geriausia rinktis variantą kai pas lango gamintoją/pardavėją yra užsakomi ne tik langai, bet ir jų montavimas bei lauko ir vidaus palangės. Tokiu atveju jis neša pilna atsakomybę ne tik už langus, bet ir visą aplink langą esančią sistemą (langas, profiliai, lauko ir vidaus palangės, sumontavimas) – neatsiranda garantijų pasiskirtymo galimybė, kai keli skirtingi rangovai atsako už skirtingus lango sistemos elementus.

Tinkamas lango savybių pasirinkimas – nauji plastikiniai langai gali išspręsti eilę problemų: šilumos, garso izoliacijos, saugumo, estetikos ir t.t. Perkant langus reikia apsispręsti kokios langų savybės Jums svarbiausios. Prieš užsakydami langą gerai apgalvokite lango paskirtį ir aplinkybes, kurios gali lemti lango pasirinkimą – pvz. galbūt reikalinga apsauga nuo vagių, gal nuo vaikų, galbūt bus itin daug varstomas, gal reikia stiklo apsaugoto nuo dūžio – laminuoto, gal reikia sumažinti saulės poveikį ir pan.

Svarbu labai aiškiai išsakyti savo lūkesčius ir kriterijus gamintojui, nes aiški užduotis garantuoja abipusį pasitenkimą langais ir įvykdytu projektu.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į jums kilusius klausimus.
15 metų patirtis
Aukščiausia kokybė
Langų remontas
Serviso paslaugos
5 metų priežiūra