Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Kodėl rasoja langai?

Langų rasojimas – labai dažnai pasitaikanti problema, su kuria susiduria daugelis. Rasoja tiek plastikiniai, tiek ir mediniai langai.

Stiklo paviršius rasoja tada, kai susidaro rasos taškas – temperatūra, prie kurios oras, daugiau nebegali priimti drėgmės. Kadangi langas yra sandarus, drėgmė neturi kaip išeiti ir todėl kaupiasi ant lango paviršiaus.

Priežasčių, kodėl rasoja langai, yra ne viena:

Didelis drėgmės kiekis patalpose – tai viena pagrindinių langų rasojimo priežąsčių. Dažnai palangės yra apkrautos gėlėmis, kurios nuolat laistomos, patalpoje džiaunami skalbiniai, ruošiant maistą ant viryklės nenaudojamas ar naudojamas nepakankamas garų ištraukimas- visa tai ir dar daug kitų veiksnių lemia, kad patalpoje yra daug perteklinės drėgmės, kuri ir kondensuojasi ant langų rasos pavidalu.

Prastas vėdinimas – tai dažnai pasitaikanti langų rasojimo priežąstis. Senos statybos butuose, seni langai nebuvo tokie šilti ir sandarūs, todėl patalpos vėdinimas vykdavo natūraliai pro pačius langus. Šiuolaikiniai plastikiniai šilti langai yra sandarūs, todėl patalpoje turi būti tinkama ventiliacija, patalpos turi būti vėdinamos, kad jose nesikauptų drėgmė, kuri paskui kondensuojasi ant langų.

Nepakankama patalpos temperatūra – tai dar viena galima langų rasojimo priežąstis, kuri ypač aktuali šaltuoju metų laiku. Jeigu taupoma šildymo sąskaita ir patalpos temperatūra yra per žema, nesiekia apie 18-20 laipsnių šilumos, gali rasoti langai ir susidaryti palanki terpė veistis pelėsiui.

Langų rasojimas iš lauko pusės yra normalus reiškinys ypač jeigu langai su selektyviniais stiklo paketais. Tokie langai yra itin šilti, todėl nepraleidžia šilumos į lauką ir išorinis stiklas nesušyla, o lieka lauko temperatūros. Ryte ar dieną pradėjus šilti orui, drėgmė kondensuojasi ant šalto išorinio stiklo.

Langų rasojimas tarp stiklo paketo stiklų. Jeigu pastebėjote, kad drėgmė ar vandens lašai renkasi tarp stiklo paketo stiklų – vadinasi stiklo paketo sandarumas yra pažeistas ir būtina keisti visą stiklo paketą.

Su langų rasojimo problema dažnai susiduria ir tie kas turi prieš 10 ir daugiau metų sumontuotus plastikinius langus, kurių profiliai dar nebuvo tokie šilti kaip dabartiniai, stiklo paketai buvo 2 stiklų ir neselektyviniai. Šią problemą reiktų spręsti pakeičiant seną stiklo paketą į naujos kartos selektyvinį 3 stiklų stiklo paketą (jeigu tai leidžia profilio galimybės) arba pasikeisti visą langą į naujos kartos šiltą ir sandarų langą, kuris gali buti net porą kartų šiltesnis už senajį plastikinį langą.

Taigi ką daryti, kad langai nerasotų?

  • Kontroliuoti drėgmę patalpoje – tai nebrangiai ir patogiai galima atlikti įsigijus elektroninį drėgnomatį – higrometrą, meteo stotelę ir stengtis palaikyti patalpoje apie 50% drėgmės lygį.
  • Kontroliuoti patalpos temperatūrą – netaupykite patalpos temperatūros sąskaita, taupykite šilumą naujų šiltų langų dėka.
  • Nuvalyti, nusausinti drėgmę nuo langų
  • Vėdinti patalpas reguliariai – mechaninis ar automatinis vėdinimas namuose yra būtinas, turi vykti oro apykaita.
  • Keisti langus į šiuolaikinius,naujos kartos šiltus plastikinius langus su selektyviniais stiklo paketais.

Lango nesandarumas – tai pasitaikanti langų problema. Dažniausios to priežąstys yra lango nepriežiūra, susidėvėjusios tarpinės, prasti lango varstymo mechanizmai. Tokiam langui reikalingas remontas.

Blogai atsidaro/užsidaro lango varčia – dažniausiai tokiam langui reikalingas reguliavimas ir tai išspręstų problemą. Tačiau jeigu langas yra didelis, intensyviai naudojamas (pvz. išėjimas į terasą/balkoną) dažnai neatlaiko pasirinkti pigūs ir prasti lango varstymo mechanizmai.

Išsikraipęs langas – tai dar viena problema, kuri atsiranda kai langas yra blogai sumontuotas, kai pasirinkti pigūs ir prasti lango profiliai, nesilaikoma gamintojo rekomendacijų dėl maksimalaus lango dydžio, prasti profiliai neatlaiko apkrovų.

Turite klausimų?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į jums kilusius klausimus.
15 metų patirtis
Aukščiausia kokybė
Langų remontas
Serviso paslaugos
5 metų priežiūra