Skip links

aIbVPcD4jWk5Zd Klf2tqoKBomPPVtScBUp6jw8qCYLm dAt iubaKT36HDfd EdB VS8Q

Kaip taupyti šilumą ?

Brangiai kainuojanti šiluma, noras taupyti ir vis didėjantys reikalavimai pastatų energetiniam naudingumui skatina vis daugiau dėmesio skirti langams – kurie sudaro nemažą sienų ploto dalį ir per juos prarandama daug šilumos.

Langai vis dažniau tampa interjero dalimi – kai svarbu ir grožis ir funkcionalumas.

Dažnai naudojami vitrininiai langai savo dydžiu prilygsta visai namo sienai, todėl jie turi būti itin patvarūs ir šilti.

Įvairių ekpertų nuomone per prastus, nesandarius langus prarandama iki 40% – 50% šilumos.

Norint taupyti šilumą, reikia rinktis šiltus langus. Pagrindinis rodiklis renkantis gerai šilumą sulaikančius langus yra Lango U vertė. Kuo jinai mažesnė – tuo šiltesnis langas.

Mes siūlome langus, kurių U vertė siekia nuo 0,77 -1,0 W/m²K ir jie atitinka aukščiausius langams keliamus reikalavimus.

PVC profilio, iš kurio gaminamas lango rėmas, pasirinkimas taip pat svarbus siekiant taupyti šilumą. Reikia atkreipti dėmesį į profilio vidinių kamerų skaičių (kuo jų daugiau – tuo geriau), profilio storį ir profilio U vertę – kuo ji mažesnė, tuo šiltesnis profilis.

Didžiąją lango dalį sudaro stiklo paketas – todėl labai svarbu rinktis langą su selektyviniu 3 stiklų stiklo paketu ir termo rėmeliu. Tokiu atveju pasiekiama geriausia stiklo paketo U vertė.

Dažnas langas yra varstomas – todėl tokio lango sandarumui ir šilumos taupymui užtikrinti neužtenka gero profilio ir gero stiklo paketo, svarbu dar ir tarpinių skaičius varčioje – reikia rinktis langus su 3 sandarinimo tarpinėmis, kurios užtikrins lango sandarumą ir šilumos taupymą.

Join the Discussion